Rekorder

Rekorder

Fauske Svømmeklubb har en lang og rik historie. Fra klubben ble stiftet i 1965 har den produsert flere fremtredende utøvere. På denne siden har vi samlet en oversikt av rekorder og prestasjoner fra klubbens 55 år gamle historie.

Dessverre mangler vi resultater fra tiden før år 2000. Vi har finkjemmet bladet Norsk Svømming fra 1965 til 200 og plukket ut de rekordene som ble slått på langbane NM. Vi mangler imidlertid kortbane tider fra denne perioden. Samt tider på 50 butterfly, rygg, bryst for menn og kvinner og 1500 fri for kvinner. Disse øvelsene ble ikke svømt på langbane NM i denne perioden. 

Listen gir likevel en god oversikt over de beste prestasjonene etter år 2000. Vi registrerer med spenning at flere og flere av våre nye utøvere svømmer seg inn på disse listene. 


En stor takk til Arne Vikki som har samlet sammen alle Nord Norske rekorder opp til 2017. 

Øvelse

Navn

Tid

Dato

50 fri

Helle-Katrin Gusjå

00:28,16

18.07.2014

 

Kristoffer Meisler

00:25,25

14.07.2009

100 fri

Marita Karlsen

01:00,48

29.03.1975

 

Bent Brask

00:52,56

05.06.1979

200 fri

Helene Vasbotna

02:10,20

07.07.1994

 

Bent Brask

01:53,81

05.06.1979

400 fri

Lise Lotte Nylund

04:23,00

01.06.1984

 

Roger Enorsen

04:08,75

20.07.1985

800 fri

Lise Lotte Nylund

09:17,91

20.07.1985

 

Roger Enorsen

09:14,04

20.07.1985

1500 fri

Ingrid Kristine H. Hansen

25:36,37

09.02.2020

 

Roger Enorsen

16:31,92

21.07.1985

50 butterfly

Sara Pettersen

00:29,91

13.07.2008

 

Sander Myhr Bjørknes

00:26,17

02.08.2020

100 butterfly

Marita Karlsen

01:04,07

30.07.1977

 

Sander Myhr Bjørknes

00:59,11

09.02.2020

200 butterfly

Marita Karlsen

02:22,47

29.07.1977

 

Mathias Benoni Martinussen

02:24,35

06.07.2019

50 rygg

Helle-Katrin Gusjå

00:31,05

04.07.2013

 

Simen Engan

00:29,75

07.07.2019

100 rygg

Lise L. Nylund

01:06,05

17.07.1984

 

Sturla Vestly

00:59,32

17.07.1986

200 rygg

Lise L. Nylund

02:19,39

01.08.1989

 

Sturla Vestly

02:10,82

18.07.1986

50 bryst

Iselin Meisler

00:33,57

13.07.2009

 

Loke Øvrevoll

00:31,13

07.04.2019

100 bryst

Trine Lene A. Olsen

01:14,04

11.07.2009

 

Kristoffer Meisler

01:08,04

13.07.2009

200 bryst

Trine Lene A. Olsen

02:37,87

14.07.2009

 

Børge Mørk

02:20,70

07.07.1991

200 IM

Trine Lene A. Olsen

02:23,21

13.07.2009

 

Kristoffer Meisler

02:13,40

11.07.2009

400 IM

Trine Lene A. Olsen

05:04,03

11.07.2009

 

Sturla Vestly

04:45,15

18.07.1985

Øvelse

Navn

Tid

Dato

50 fri

Helle-Katrin Gusjå

00:26,87

17.01.2015

 

Bent Brask

00:23,88

23.01.1987

100 fri

Helle-Katrin Gusjås

00:59,83

08.03.2015

 

Bent Brask

00:52,04

18.03.1977

200 fri

Marita Karlsen

02:08,64

15.03.1975

 

Bent Brask

01:51,57

15.03.1977

400 fri

Marita Karlsen

04:24,87

15.03.1975

 

Bent Brask

03:56,78

15.03.1977

800 fri

Carina Fauli

9:12,30

23.03.1984

 

Christer Hagen

08:53,09

19.04.2008

1500 fri

Siri Strand Brustad

19:24,38

18.01.2014

 

Christer Hagen

16:57,58

24.11.2007

50 butterfly

Sara Pettersen

00:29,18

27.03.2009

 

Sander Myhr Bjørknes

00:25,47

14.11.2019

100 butterfly

Marita Karlsen

01:02,85

26.03.2009

 

Sander Myhr Bjørknes

00:57,55

18.10.2019

200 butterfly

Sara Pettersen

02:22,71

29.07.1977

 

Roger Enorsen

02:07,34

31.01.1986

50 rygg

Helle-Katrin Gusjå

00:30,11

16.03.2014

 

Sander Myhr Bjørknes

00:26,98

15.11.2019

100 rygg

Lise Lotte Nylund

1:05,51

23.03.1984

 

Sturla Vestly

57,87

31.01.1986

200 rygg

Lise Lotte Nylund

2:18,43

23.03.1984

 

Sturla Vestly

02:08,71

01.02.1986

50 bryst

Iselin Meisler

00:32,86

27.03.2009

 

Loke Øvrevoll

00:30,48

15.11.2018

100 bryst

Trine Lene A. Olsen

01:10,82

29.03.2009

 

Kristoffer Meisler

01:05,33

29.11.2008

200 bryst

Trine Lene A. Olsen

02:31,18

26.03.2009

 

Kristoffer Meisler

02:26,98

27.03.2009

100 IM

Trine Lene A. Olsen

01:05,41

28.03.2009

 

Kristoffer Meisler

00:59,00

29.11.2009

200 IM

Trine Lene A. Olsen

02:18,67

27.03.2009

 

Sturla Vestly

02:07,64

31.01.1986

400 IM

Trine Lene A. Olsen

04:52,36

28.03.2009

 

Darek Paczuski

04:34,97

31.01.1986

Vi har bare tatt med den siste rekorden utøveren tok per øvelse. Ellers hadde listen blitt altfor lang. Svømmere som Marita Karlsen tok Norges rekord hver gang hun slo personlig rekord. Og det var visst ganske ofte. 

Øvelse

Tid

Rekordinnhaver

Dato

Sted

100 rygg

1:06,05

Lise Lotte Nylund

17.06.1984

Oslo (50m)

100 bryst

1:16,26

Marita Karlsen

31.07.1980

Oslo (50m)

4×100 IM

4:44,24

 

28.07.1978

Lillestrøm (50m)

400 IM

5:04,70

Marita Karlsen

18.08.1977

Jørnkøping (50 m)

100 butterfly

1:04,07

Marita Karlsen

30.07.1977

Oslo (50 m)

400 IM

5:05,32

Marita Karlsen

18.08.1977

Oslo (50m)

200 IM

2:26,49

Marita Karlsen

30.07.1977

Oslo (50 m)

200 rygg

2:25,07

Bjørg Strand

28.07.1977

Oslo (50 m)

4×100 fri

4:10,14

 

20.03.1977

Stavanger (25m)

4×100 IM

4:40,14

 

29.07.1976

Stavanger (25 m)

200 butterfly

2:24,2

Marita Karlsen

08.06.1976

Cardiff (50 m)

200 butterfly

2:25,2

Marita Karlsen

11.04.1976

Fauske (25 m)

100 fri

1:00,48

Marita Karlsen

9.03.1975

London (50 m)

200 fri

2:0976

Marita Karlsen

15.03.1975

Kristiansand (25 m)

400 fri

4:29,40

Marita Karlsen

26.01.1975

Älvsbyn (25 m)

50 fri

27,8

Marita Karlsen

15.12.1974

Fauske (25 m)

50 rygg

46,95

Sara Josefine Hanssen

22.03.2015

Kristiansand (25 m klasse S6)

50 rygg

47,14

Sara Josefine Hanssen

15.06.2014

Hamar (50 m)

50 bryst

34,22

Håvard Strand Brustad

16.11.2017

Kristiansand (25 m klasse SB9)

 

 

Liste over de 20 beste utøverne fra år 2000 til 2020.

I svømming har vi en poengberegning som forteller litt om prestasjonsnivået på tvers av øvelser. Snittet av de 6 beste tidene på hver øvelse utgjør 1000 poeng. Jo nærmere en utøvere kommer dette snittet, dess høyere poengsum får dem. På denne måten er det mulig å rangere de beste prestasjonene på tvers av øvelser. Under er en rankingliste over de 20 beste poengsummene som er oppnådd for senior etter år 2000.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damer

 

 

 

 

Plass

Utøver

Født

Distanse

Tid

Poeng

Dato

1

Trine Lene Austrøne Olsen

1990

200 bryst (25m)

02:31,18

705

26.03.2009

2

Iselin Meisler

1990

50 bryst (25m)

00:33,57

677

13.07.2009

3

Helle-Katrin Gusjås

1996

50 rygg (50m)

00:31,05

656

04.07.2013

4

Sara Pettersen

1991

100 butterfly (25m)

01:02,85

655

26.03.2009

5

Karoline Hansen

1999

400 IM (25m)

05:13,72

562

17.01.2016

6

Siri Strand Brustad

1998

50 rygg (25m)

00:32,83

555

26.04.2015

7

Katrin Karlsen Borgen

1991

100 fri (25m)

1:01,43

550

04.02.2005

8

Andrea Henriette Rossi

2001

50 fri (50m)

29,00

543

09.02.2020

9

Erika Ness

2003

50fri (25m)

28,88

500

21.10.2018

10

Sara Mariell Holtan

1996

50 fri (50m)

29,90

496

27.04.2013

11

Marie Pedersen

1996

400 fri (25m)

4.57,10

488

04.05.2013

11

Kristina Rebekka Hanssen

1990

200 fri (25m)

2.20,24

488

29.10.2005

13

Ragnhild Kosmo Holm

1991

800fri (25m)

10.17,59

467

03.06.2006

15

Tora Jakobsen

    2002

50 butterfly (25m)

31,85

448

23.02.2020

14

Marie Navjord

1994

100 fri (25m)

1.06,05

440

01.03.2008

16

Lisa-Mari Hansen

1990

50 fri (25m)

30,43

427

08.10.2005

17

Sara Josefine Hanssen

1995

200 bryst (25m)

2.58,78

426

01.11.2008

18

Sigrid Kosmo Holm

1996

200 IM (25m)

2.43,50

414

04.05.2013

19

Julie Alie Wensell Lange

2005

50 fri (25m)

30,84

411

05.10.2019

20

Nora Gundersen Kvernmo

2002

50 fri (25m)

30,98

405

06.10.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herrer

 

 

 

 

Plass

Utøver

Født

Distanse

Tid

Poeng

Dato

1

Kristoffer Meisler

1990

200 IM (25m)

02:08,17

625

26.11.2009

2

Sander Bjørknes

2003

50 butterfly (25m)

25,47

622

14.11.2019

3

Loke René Andersson Øvrevoll

2003

50 bryst (25m)

00:31,22L

606

15.04.2018

4

Mathias Benoni Martinussen

2004

400 fri (25m)

4:11,12

603

23.11.2019

5

Christer Hagen

1991

1500 fri (25m)

16:57,58

578

24.11.2007

6

Jonas Aleksander Hansen

1994

100 IM (25m)

01:00,71

567

22.09.2013

7

Simen Engan

2001

100L rygg (50m)

01:02,77

563

14.04.2018

07.07.2019

8

Kent Willy Strøm

1984

1500 fri (25m)

17:24,11

535

03.02.2006

9

Christopher Alvenes Karlsen

1989

100 fri (25m)

00:55,77

523

26.01.2007

10

Frode Israelsen

1983

100 fri (25m)

00:55,81

522

04.02.2005

 

 

 

 

 

 

 

11

Sverre Jakobsen

2004

50 fri (50 m)

26,43

495

09.02.2020

12

Knut Johan Ahlstrøm Gjerskvål

2000

50 fri (25m)

25,87

480

02.06.2018

12

Erlend Kvam Bordewich

1989

400 fri (25m)

4.30,91

480

09.04.2005

14

Kim Torry Simmenes

1982

50 rygg (25m)

28,41

478

03.06.2018

15

Morten Krogstad

1988

200 bryst (50m)

2.45,84

445

08.07.2005

16

Patrick Nilsen Blomquist

2000

400 fri (50m)

4.49,71

438

28.05.2016

17

Ole Henrik Forseth Karlsen

1994

100 fri (50m)

1.02,36

425

28.04.2013

18

Leifi Inge Krogstad Johannessen

1990

800 fri (25m)

9.52.12

419

03.02.2006

19

Espen Slettbakk Fredriksen

1981

50 butterfly (25m)

29,34

407

15.03.2015

20

Jan-Einar Sveli

1994

100 fri (25m)

1.00,66

406

02.06.2012

 

 

Liste over de 20 beste utøverne fra år 2000 til 2018.

 

I svømming har vi en poengberegning som forteller litt om prestasjonsnivået på tvers av øvelser. Snittet av de 6 beste tidene på hver øvelse utgjør 1000 poeng. Jo nærmere en utøvere kommer til dette snittet, dess høyere poengsum får dem. På denne måten er det mulig å rangere de beste prestasjonene på tvers av øvelser. Under er en rankingliste over de 20 beste poengsummene som er oppnådd for UM (16 år og yngre) etter år 2000.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Damer

 

 

 

 

Plass

Utøver

Født

Distanse

Tid

Poeng

Dato

1

Trine Lene Austrøne Olsen

1990

200 bryst (25m)

02:37,05

629

03.06.2006

2

Sara Pettersen

1991

100 butterfly (25m)

1:04,73

600

01.03.2007

3

Helle-Katrin Gusjås

1996

50 rygg (50m)

00:32,64

569

07.07.2012

4

Karoline Hansen

1999

400 fri (25 m)

4:45,18

556

25.04.2014

5

Katrin Karlsen Borgen

1991

100 fri (25 m)

1:01,31

550

04.02.2005

6

Siri Strand Brustad

1998

50 rygg (25m)

00:31,76

528

18.01.2014

7

Erika Ness

2003

50 fri (25 m)

28,88

500

21.10.2018

8

Kristina Rebekka Hansen

1990

200 fri (25 m)

2:20,24

488

29.10.2005

9

Andrea Henriette Kjerpseth Rossi

2001

50 fri (25 m)

29,41

473

26.11.2017

10

Ragnhild Kosmo Holm

1991

800 fri (25 m)

10.17.59

467

03.06.2006

11

Sara Mariell Holtan

1995

50 fri (25 m)

29,75

457

22.10.2011

12

Marie Pedersen

1996

200 fri (25m)

2:23,66

454

18.11.2012

13

Marie Navjord

1994

100 fri (25m)

1.06,05

440

01.03.2008

14

Tora Jakobsen

    2002

50 butterfly (25m)

32,12

437

16.09.2017

15

Lisa-Mari Hansen

1990

50 fri (25m)

30,43

427

08.10.2005

16

Sara Josefine Hanssen

1995

200 bryst (25m)

2.58,78

426

01.11.2008

17

Julie Alie Wensell Lange

2005

50 fri (25 m)

30,84

411

05.10.2019

18

Sigrid Kosmo Holm

1996

400 fri (25m)

5:15,89

409

05.06.2010

19

Mari Helen Henriksen Lønaas

1991

50 fri (25 m)

31,16

398

19.05.2007

20

Ingrid Kristine Helskog Hansen

2007

50 bryst (50 m)

40,33

387

08.02.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Herrer

 

 

 

 

Plass

Utøver

Født

Distanse

Tid

Poeng

Dato

1

Sander Bjørknes

2003

50 butterfly (25m)

25,47

622

14.11.2019

2

Loke René Andersson Øvrevoll

2003

50 bryst (25m)

00:31,22L

606

15.04.2018

3

Mathias Benoni Martinussen

2004

400 fri (25m)

4:11,12

603

23.11.2019

4

Christer Hagen

1991

1500 fri (25m)

16:57,58

578

24.11.2007

5

Christopher Alvenes Karlsen

1989

200 fri (25 m)

2:05,31

498

24.11.2005

6

Sverre Jakobsen

2004

50 fri (50 m)

26,43

495

09.02.2020

7

Erlend Kvam Bordewich

1989

400 fri (25 m)

4:30,91

480

09.04.2005

8

Simen Engan

2001

100 rygg (25 m)

1:03,02

467

25.11.2017

9

Patrick Nilsen Blomquist

2000

400 fri (50 m)

4:49,71

438

28.05.2016

10

Knut Johan Ahlstrøm Gjerskvål

2000

50 fri (50 M)

27,61

434

27.05.2016

 

 

 

 

 

 

 

11

Jonas Aleksander Hansen

1994

100 fri (25 m)

59,76

425

23.10.2010

11

Leif Inge Krogstad Johannessen

1990

800 fri (25 m)

9:52,12

419

03.02.2006

13

Ole Henrik Forseth Karlsen

1994

100 fri (50m)

1:03,35

406

12.06.2010

14

Anders Haugen

1992

400 fri (25 m)

4:48,68

397

25.10.2008

15

Mats Moen Mareliussen

2004

100 fri (25 m)

1:04,15

391

08.02.2020

16

Lasse Teigen

1992

200 bryst (25 m)

2.46,68

377

27.10.2007

17

Jørgen Håkonsen

1993

400 fri (25 m)

4:54,68

373

26.09.2009

18

Jan-Einar Sveli

1994

400 fri (25 m)

4:57,60

362

08.05.2010

19

Fredrik Sørensen

1993

50 fri (25 m)

28,57

356

12.05.2007

20

Håvard Strand Brustad

2000

50 bryst (25 m)

35,68

354

17.11.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Susann Bjørnsen, Bergen 03.11.17

Setermoen SK

24.37

50 m fri

Runar Borgen, Kristiansand 19.03.2015

Tromsø SK

 22.11

Susann Bjørnsen, Bergen 18.03.17

Setermoen SK

 53,83

100 m fri

Runar Borgen, Kristiansand 21.03.15

Tromsø SK

 49,31

Susann Bjørnsen, Bergen 09.11.14

Setermoen SK

21.58,98

200 m fri

Bent Brask 18.03.1977

Fauske SK

1.51,57

Susann Bjørnsen, Bergen 08.11.12

Setermoen SK

 4:16,76

400 m fri

Bent Brask 15.03.1977

Fauske SK

3.56.78

Lise Lotte Nylund, Trondheim 18.01.85

Fauske SK

 9:06.85

800 m fri

Roger Enersen, Reykjavik 07.04.85

Fauske SK

 8.22.96

Elise Utne, Stavanger 20.04.08

Narvik SK

17.16.00

1500 m fri

Roger Enersen, Bergen 24.03.85

Fauske SK

16.03.88

Katharina Stiberg, Istanbul 12.12.09

Bjerkvik SK

27.50

50 m rygg

Børje Edvardsen, Malmø 17.02.2000

Tromsø SK

 25.97

Katharina Stiberg, Kristiansund 28.03.09

Bjerkvik SK

 59.56

100 m rygg

Børje Edvardsen, Malmø 16.02. 2000

Runar Borgen 27.11.2011

Tromsø SK

 56.03

Katharina Stiberg, Narvik 14.03.09

Fauske SK

 2:15.79

200 m rygg

Runar Borgen, Stavanger 24.11.2011

Tromsø SK

2.03,76

Susann Bjørnsen, Bergen 05.11.17

Setermoen SK

 29,96

50 m bryst

Børge Mørk, Sheffield 12.12.98

Tromsø SK

 28.69

Katharina Stiberg, Istanbul 13.12.09

Bjerkvik SK

 1:05.26

100 m bryst

Børge Mørk, Sheffield 12.12.98

Tromsø SK

1.00.94

Terrie Miller, Rostock 14.12.96

Karasjok SK

 2:28.15

200 m bryst

Børge Mørk, Sheffield 13.12.98

Tromsø SK

2.10.25

Katharina Stiberg, Kristiansund 27.03.09

Bjerkvik SK

26.16

50 m b.fly

Runar Borgen 21.03.2015

Tromsø SK

 23,55

Susann Bjørnsen, Bergen 19.03.17

Setermoen SK

1.00,76

100 m b.fly

Runar Borgen 22.03.2015

Tromsø SK

53,53

Conny Furuhovde, Sarpsborg 26.11.83

Setermoen SK

 2:20.37

200 m b.fly

Alexander Broberg Skeltved,

Asker 03.03.07, NM-sr

Tromsø SK

2.04.40

Katharina Stiberg, Istanbul 11.12.09

Bjerkvik SK

59.12

100 m medley

Håvard Vindvik 17.11.19

Bodø SK

56,40

Susann Bjørnsen, Bergen 04.04.14

Setermoen SK

2.12,69

200 m medley

Alexander Broberg Skeltved,

Asker 01.03.07, NM-sr

Tromsø SK

2.05.33

Susann Bjørnsen, Bergen 29.10.16

Setermoen SK

4.50,92

400 m medley

Chris Fenton, Stavanger 03.02.96

Tromsø SK

4.30.60

Susann Bjørnsen 12.08.16

Setermoen SK

25,05

50 m fri*

Runar Borgen 24.06.16

Tromsø SK

23,00

Susann Bjørnsen 10.08.16

Setermoen SK

55,35

100 m fri*

Runar Borgen 15.07.16

Tromsø SK

50,46

Susann Bjørnsen 17.07.14

Setermoen SK

2.04,43

200 m fri*

Bent Brask 05.06.1979

Fauske SK

1.53,81

Lise Lothe Nylund, Oslo 1984

Fauske SK

4.23.00

400 m fri*

Eirik Pedersen, Fredrikstad 09.07.82

Kirkenes

4.08.41

Renate Olaisen, Oslo 23.07.94

Andøya SLK

9.07.58

800 m fri*

Roger Enersen, Drammen 20.07.85

Fauske SK

8.47.04

Elise Utne, Hamar 13.07.08

Narvik SK

17.45.02

1500 m fri*

Eirik Pedersen, Fredrikstad 11.07.82

Kirkenes

16.29.79

Katharina Stiberg, Trondheim 26.04.06

Bjerkvik SK

29.25

50 m rygg*

Runar Borgen 09.07.12

Tromsø SK

27,49

Katharina Stiberg, Trondheim 25.04.06

Bjerkvik SK

1.03.44

100 m rygg*

Sturla Vestly, Lillestrøm 17.07.86

Fauske SK

 59.32

Lise Lothe Nylund, Oslo 16.06.84

Fauske SK

2.19.38

200 m rygg

Sturla Vestly, Lillestrøm 18.07.86

Fauske SK

2.10.82

Katharina Stiberg, Roma 01.08.09

Bjerkvik SK

 31.09

50 m bryst*

Noel Pedersen, Oslo 05.07.96

Tromsø SK

 29.91

Katharina Stiberg, Roma 27.07.09

Bjerkvik SK

1.07.84

100 m bryst*

Børje Edvardsen, Oslo 09.07.2000

Tromsø SK

1.05.61

Terrie Miller, Oslo 07.07.96

Karasjok SK

2.36.15

200 m bryst*

Børge Mørk, 11.07.1999

Tromsø SK

2.18.94

Katharina Stiberg, Oslo 14.07.09

Bjerkvik SK

 26.69

50 m b.fly*

Runar Borgen 15.07.16

Tromsø SK

24,06

Marita Karlsen, Oslo 30.07.77

Fauske SK

1.04.07

100 m b.fly*

Runar Borgen 14.07.16

Tromsø SK

55,06

Conny Furuhovde, Fredrikstad 09.07.82

Setermoen SK

2.21.49

200 m b.fly*

Ståle Reidar Olsen, Oslo 05.07.96

Hammerfest

2.08.87

Susann Bjørnsen 16.07.16

Setermoen SK

2.19,19

200 m medley*

Håvard Vindvik 06.04.19

Bodø SK

2.09,19

Trine A. Olsen, Oslo 11.07.09

Fauske SK

5.04.40

400 m medley*

Geir Andersen, Oslo 17.07.87

Vadsø SK

4.41.62

 

Susann Bjørnsen, 30.11.12

Setermoen SK

25.46

50 m fri

Runar Borgen, Stavanger 30.11.12

Tromsø SK

23.06

Susann Bjørnsen, 01.12.12

Setermoen SK

54,57

100 m fri

Håvard Vindvik

Bodø SK

51,30

Susann Bjørnsen, 02.12.12

Setermoen SK

1.59,50

200 m fri

Håvard Vindvik 19.09.20

Bodø SK

1:53,97

Susann Bjørnsen, 08.11.12

Setermoen SK

4.16,76

400 m fri

Ståle Reidar Olsen, Stavanger 28.10.94

Hammerfest SLK

4.06.00

Elise Utne, Setermoen 16.09.06

Narvik SK

9.10.81

800 m fri

Martin P. Sletbakken, Harstad 26.11.09

Sortland SLK

8.36.83

Elise Utne, Stavanger 20.04.08

Narvik SK

17.16.00

1500 m fri

Alf Almberg, Halden 21.12.86

Fauske SK

16.09.16

Katharina Stiberg, Kristiansund 23.11.06 Jr-NM

Bjerkvik SK

28.42

50 m rygg

Magnus Nybakk Pettersen 15.11.19

Bodø SK

26,83

Katharina Stiberg, Kristiansund 24.11.06 Jr-NM

Bjerkvik SK

1.02.03

100 m rygg

Runar Borgen, Bergen 07.05.10

Tromsø SK

 59.13

Lise Lotte Nylund Trondheim 21.01.84

Fauske SK

2.16.79

200 m rygg

Runar Borgen, Stavanger 18.03.2010

Tromsø SK

2.05.55

Katharina Stiberg, Bærum 23.11.07 NM-jr

Bjerkvik SK

31.95

50 m bryst

Magnus Nybakk Pettersen 14.11.19

Bodø SK

28,73

Katharina Stiberg, Asker 04.03.07, NM-sr

Katharina Stiberg, Bærum 25.11.07 NM-jr

Bjerkvik SK

1.09.38

100 m bryst

Magnus Nybakk Pettersen 16.11.19

Bodø SK

1.03.67

Katharina Stiberg, Bærum 22.11.07 NM-jr

Bjerkvik SK

2.28.70

200 m bryst

Evgeny (John) Lekhmus, Stavanger 19.03.2010

Tromsø SK

2.18.80

Katharina Stiberg, Bærum 23.11.07 NM-jr

Bjerkvik SK

27.14

50 m b.fly

Håvard Vindvik 14.11.19

Bodø SK

24,78

Katharina Stiberg, Bærum 22.11.07 NM-jr

Bjerkvik SK

1.02.05

100 m b.fly

Håvard Vindvik 04.11.18

Bodø SK

55,09

Conny Furuhovde, Sarpsborg 26.11.83

Setermoen SK

2.20.37

200 m b.fly

Ivar Greger Angell 16.11.19

Sortland SK

2.05,56

Katharina Stiberg, Bærum 24.11.07 NM-jr

Bjerkvik SK

1.02.56

100 m medley

Håvard Vindvik 17.11.19

Bodøe SK

56,40

Susann Bjørnsen 30.11.12

Setermoen SK

2.14,31

200 m medley

Håvard Vindvik 14.11.19

Bodø SK

2.03,69

Trine A. Olsen, Kristiansund 28.03.09

Fauske SK

4.52.36

400 m medley

Ivar Greger Angell 17.11.19

Sortland SK

4.35,53

 

Susann Bjørnsen 10.07.11

Setermoen SK

26,30

50 m fri*

Håvard Vindvik 07.04.19

Bodø SK

24,80

Susann Bjørnsen 10.07.12

Setermoen SK

56,70

100 m fri*

Håvard Vindvik 05.04.19

Bodø SK

53,13

Vibeke L. Johansen, Wien 22.08.95

Andøya SLK

2.06.08

200 m fri*

Martin P. Sletbakken, Oslo 13.07.09

Sortland SK

2.00.87

Lise Lote Nylund, Oslo 1984

Fauske SK

4.23.00

400 m fri*

Martin P. Sletbakken, Oslo 11.07.09

Sortland SK

4.15.98

Elise Utne, Hamar 11.07.08

Narvik SK

9.14.18

800 m fri*

Martin P. Sletbakken, Oslo 14.07.09

Sortland SK

8.51.59

Elise Utne, Hamar 13.07.08

Narvik SK

17.45.02

1500 m fri*

Christer M. Hagen, Hamar 11.07.08

 

Fauske SK

17.46.39

Katharina Stiberg, Trondheim 13.07.06

Bjerkvik SK

29.91

50 m rygg*

Runar Borgen, Berlin 06.03.10

Tromsø SK

28.43

Katharina Stiberg, Trondheim 14.07.06

Bjerkvik SK

1.05.01

100 m rygg*

Runar Borgen, Berlin 06.03.10

Tromsø SK

1.01.00

Lise Lotte Nylund, Oslo 16.06.84

Fauske SK

2.19.38

200 m rygg*

Runar Borgen, Berlin 06.03.10

Tromsø SK

2.12.15

Maria Danielsen Altmann 06.07.2015

Harstad SK

32.15

50 m bryst*

Evgeny (John) Lekmus, Berlin 07.03.09

Tromsø SK

30.31

Maria Danielsen Altmann 04.07.2015

Bjerkvik SK

1.10,17

100 m bryst*

Evgeny (John) Lekmus, Oslo 13.07.09

Tromsø SK

1.08.02

Maria Danielsen Altmann 04.07.2015

Fauske SK

2.36,20

200 m bryst*

Håvard Heggland 05.07.19

Sortland SK

2.25.55

Katharina Stiberg, Namsos 15.07.07

Bjerkvik SK

 27.13

50 m b.fly*

Håvard Vindvik 06.04.19

Bodø SK

25,57

Conny Furuhovde 10.07.82

Setermoen

1.04.09

100 m b.fly*

Håvard Vindvik 07.04.19

Bodø SK

57,22

Sara Pettersen, Hamar 11.07.08

Fauske SK

2.29.49

200 m b.fly*

Alexander Broberg Skeltved, Hamar 10.07.05

Tromsø SK

2.13.06

Elise Utne, Trondheim 15.07.06

Narvik SK

2.21.97

200 m medley*

Håvard Vindvik 06.04.19

Bodø SK

2.09,19

Trine A. Olsen, Oslo 11.07.09

Fauske SK

5.04.03

400 m medley*

Håvard Heggland 06.07.19

Sortland SK

4.45,06

(Etter år 2000)

Ett godt stafettlag er ofte ett tegn på god bredde og lagarbeid i en klubb. Her er en oversikt over de sterkeste stafettlagene Fauske Svømmeklubb har hatt etter år 2000.

Stafett

Tid

Dato

Utøvere

4×50 fri

Menn

1:43,87

22/11-2019

Sverre Jakobsen (26,22), Sander Myhr Bjørknes (24,59), Mats Moen Mareliussen (28,00), Mathias Martinussen (25,06)

Kvinner

1:59,84

04/05-2013

Karoline Hansen (31,57), Helle Katrin Gusjås (28,51), Sara Holtan (28,71), Marie Pedersen (31,05)

Mix

2:47,18

03/06-2018

Ingrid Kristine Hansen Helskog (35,92), Marius Moen Mareliussen (39,71), Anne Stensland [48,36), Mira Johansen Kvandal (43,19)

4×100 fri

Menn

3:37,67

18/10-2019

Mathias Martinussen (54,55), Loke Øvrevoll (54,89), Sander Myhr Bjørknes (54,41), Sverre Jakobsen (55,82)

Kvinner

4:22,40

17/01-2014

Helle Katrin Gusjås (1:02,67), Siri Strand Brustad (1:07,07), Karoline Hansen (1:08,73), Sara Mariell Holtan (1:03,81)

4×200 fri

Menn

8:12,95

18/10-2019

Mathias Martinussen (1:57,74), Loke Øvrevoll (2:04,03), Sander Myhr Bjørknes (2:05,44), Sverre Jakobsen (2:05,74)

Kvinner

11:11,19

17/02-2019

 

4×50 IM

Menn

1:48,98

14/11-2019

Sander Myhr Bjørknes (26,98), Loke Øvrevoll (30,23), Mathias Martinussen (26,35), Simen Engan (25,42).

Kvinner

2:09,24

17/01-2014

Helle Katrin Gusjås(31,30), Siri Strand Brustad (38,10), Karoline Hansen (31,61), Sara Mariell Holtan (28,23)

Mix

2:02,41

28/04-2018

Simen Engan (29,02), Erika Ness (36,39), Mathias Martinussen (27,79) Andrea Henriette Rossi (29,21)

4X100 IM

Menn

3:58,96

4/11-2019

Simen Engan (1:01,63), Loke Øvrevoll (1:06,11), Sander Myhr Bjørknes (58,13), Mathias Martinussen (53,05)

Kvinner

4:54,14

04/05-2013

Karoline Hansen (1:15,65), Helle Katrin Gusjås (1:19,05), Sara Holtan (1:13,92), Marie Pedersen (1:05,52)

Mix

4:34,20

18/10-2019

Julie Alie Wensell (1:20,07), Loke Øvrevoll (1:06,49), Mathias Martinussen (1:00,35), Marie Fagerheim (1:07,29)

 

Damer

Langbane

Øvelse

Tid

Navn

Dato

Klubb

50 fri

26,02

Vibeke L. Johansen

05/07-1996

Andøya SLK

100 fri

56,06

Vibeke L. Johansen

07/07-1996

Andøya SLK

200 fri

2:05,09

Vibeke L. Johansen

04/07-1996

Andøya SLK

400 fri

4:23,00

Lise Lotte Nylund

01/06-1984

Fauske SK

800 fri

9:08,99

Renate Olaisen

07/07-1996

Andøya SLK

1500 fri

17:45,02

Elise Utne

13/07-2008

Narvik

50 bf

26,69

Katharina Stiberg

14/07-2009

Bjerkvik

100 bf

1:04,07

Marita Karlsen

30/07-1977

Fauske SK

200 bf

2:21,49

Conny Furuhovde

9/7-1982

Setermoen SK

50 rygg

29,25

Katharina Stiberg

26/04-2009

Bjerkvik

100 rygg

1:02,67

Ingeborg Vassbakk Løyning

09/04-2017

Bjerkvik

200 rygg

2:18,15

Ingeborg Vassbakk Løyning

10/04-2017

Bjerkvik

50 bryst

31,09

Katharina Stiberg

01/08-2009

Bjerkvik

100 bryst

1:07,84

Katharina Stiberg

27/07-2009

Bjerkvik

200 bryst

2:36,74

Katharina Stiberg

21/03-2008

Bjerkvik

200 IM

2:21,97

Elise Utne

15/07-2006

Narvik

400 IM

5:04,03

Trine Lene Austrøne Olsen

11/07-2009

Fauske SK

Damer

Kortbane

Øvelse

Tid

Navn

Dato

Klubb

50 fri

25,29

Vibeke L. Johansen

14/12-1996

Andøya SLK

100 fri

55,11

Vibeke L. Johansen

13/12-1996

Andøya SLK

200 fri

2:00,60

Vibeke L. Johansen

15/12-1996

Andøya SLK

400 fri

4:21,48

Elise Utne

07/02-2009

Narvik SK

800 fri

9:06,85

Lise Lotte Nylund

18/01-1985

Fauske SK

1500 fri

17:16,00

Elise Utne

20/04-2008

Narvik SK

50 bf

26,16

Katharina Stiberg

27/03-2009

Bjerkvik SK

100 bf

1:01,76

Katharina Stiberg

14/03-2009

Bjerkvik SK

200 bf

2:20,37

Conny Furuhovde

26/11-1983

Setermoen SK

50 rygg

27,50

Katharina Stiberg

12/12-2009

Bjerkvik SK

100 rygg

59,56

Katharina Stiberg

28/03-2009

Bjerkvik SK

200 rygg

2:12,22

Ingeborg Vassbakk Løyning

17/03-2017

Bjerkvik SK

50 bryst

30,18

Katharina Stiberg

10/12-2009

Bjerkvik SK

100 bryst

1:05,26

Katharina Stiberg

13/12-2009

Bjerkvik SK

200 bryst

2:28,70

Katharina Stiberg

22/11-2007

Bjerkvik SK

100 IM

59,12

Katharina Stiberg

11/12-2009

Bjerkvik SK

200 IM

2:16,50

Katharina Stiberg

13/11-2007

Bjerkvik SK

400 IM

4:52,36

Trine Lene Austrøne Olsen

28/03-2009

Fauske SK

Herrer

Langbane

Øvelse

Tid

Navn

Dato

Klubb

50 fri

23,00

Runar Borgen

24/06-2016

Bodø SK

100 fri

50,46

Runar Borgen

15/07-2016

Bodø SK

200 fri

1:53,81

Bent Brask

05/06-1979

Fauske SK

400 fri

4:04,24

Christian Olaussen

06/07-2015

Sortland

800 fri

8:27,34

Christian Olaussen

07/07-2015

Sortland

1500 fri

16:04,81

Christian Olaussen

05/07-2015

Sortland

50 bf

24,06

Runar Borgen

15/07-2016

Bodø SK

100 bf

55,06

Runar Borgen

14/07-2016

Bodø SK

200 bf

2:12,72

Håvard Vindvik

11/07-2017

Bodø SK

50 rygg

28,57

Evgeny Kazantsev

04/06-2017

Narvik SK

100 rygg

59,32

Sturla Vestly

17/07-1986

Fauske SK

200 rygg

2:10,82

Sturla Vestly

18/07-1986

Fauske SK

50 bryst

30,98

Alf-Ole Stoltz Davidsen

07/07-2005

Sortland

100 bryst

1:08,04

Kristoffer Meisler

13/07-2009

Fauske SK

200 bryst

2:20,70

Børge Mørk

23/03-1991

Fauske SK

200 IM

2:09,19

Håvard Vindvik

06/04-2019

Bodø

400 IM

4:45,06

Håvard Heggland

06/07-2019

Sortland

Herrer

Kortbane

Øvelse

Tid

Navn

Dato

Klubb

50 fri

23,89

Håvard Vindvik

20/01-2019

Bodø SK

100 fri

51,30

Håvard Vindvik

17/11-2018

Bodø SK

200 fri

1:52,13

Christian Olaussen

23/11-2014

Sortland SLK

400 fri

3:57,44

Christian Olaussen

25/04-2015

Sortland SLK

800 fri

8:18,44

Christian Olaussen

14/11-2013

Sortland SLK

1500 fri

15:51,13

Christian Olaussen

21/11-2015

Sortland SLK

50 bf

24,78

Håvard Vindvik

14/11-2019

Bodø SK

100 bf

55,09

Håvard Vindvik

04/11-2018

Bodø SK

200 bf

2:05,56

Ivar Greger Angell

16/11-2019

Sortland SLK

50 rygg

26,83

Magnus Nybakk Pettersen

15/11-2019

Bodø SK

100 rygg

59,16

Harald-Georg Dahlsett Hansen

17/11-2019

Sortland SK

200 rygg

2:08,82

Sturla Vestly

24/3-1985

Bodø SK

50 bryst

28,73

Magnus Nybakk Pettersen

14/11-2019

Bodø SK

100 bryst

1:03,67

Magnus Nybakk Pettersen

16/11-2019

Bodø SK

200 bryst

2:21,87

Håvard Heggland

16/11-2018

Sortland SLK

100 IM

56,40

Håvard Vindvik

17/11-2019

Bodø SK

200 IM

2:03,69

Håvard Vindvik

14/11-2019

Bodø SK

400 IM

4:36,22

Håvard Heggland

18/11-2018

Bodø SK

Fauske VGS har hatt tilbud et Toppidretts tilbud for svømmere. Her har vi hatt flere utøvere fra hele Nord Norge som har valgt å studere på Fauske. I de tre årene utøverne har gått her, så har de trent sammen med Fauske Svømmeklubb til daglig, men konkurrert for sin egen klubb. Resultatet har ført til at svømmerekordene for Fauske VGS er rimelig tøffe. Under kan dere se kortbane rekordene slik de ser ut per i dag. 

 

Svømmerekorder for Fauske VGS.

Damer

Øvelse

Tid

Utøver

Sted og tid

50 fri

00:26,87

Helle-Katrin Gusjås (Fauske SK)

Trondheim 17/1-15

100 fri

00:58,38

Ina Kvenshagen  Gimse (Tromsø SK)

Nadderud 23/11-14

200 fri

2:08,71

Ina Kvenshagen  Gimse (Tromsø SK)

Fauske 6/6-15

400 fri

4:37,77

Trine Lene Austrøne Olsen (Fauske SK)

Bodø 20/10-07

800 fri

9:27,29

Trine Lene Austrøne Olsen (Fauske SK)

Tromsø 1/11-08

1500 fri

18:44,18

Ina Kvenshagen  Gimse (Tromsø SK)

Bardu 20/9-14

50 butterfly

00:28,88

Maria Danielsen Altmann (Harstad)

Stavanger 4/4-14

100 butterfly

1:02,85

Sara Pettersen (Fauske SK)

Kristiansund 26/3-09

200 butterfly

2:22,71

Sara Pettersen (Fauske SK)

Stavanger 20/4-08

50 rygg

00:29,44

Ina Kvenshagen  Gimse (Tromsø SK)

Nadderud 20/11-14

100 rygg

1:02,30

Ina Kvenshagen  Gimse (Tromsø SK)

Nadderud 22/11-14

200 rygg

2:17,72

Ina Kvenshagen  Gimse (Tromsø SK)

Nadderud 21/11-14

50 bryst

00:32,03

Maria Danielsen Altmann (Harstad)

Bergen 18/11-16

100 bryst

1:08,96

Maria Danielsen Altmann (Harstad)

Bergen 20/11-16

200 bryst

2:31,18

Trine Lene Austrøne Olsen (Fauske SK)

Kristiansund 26/3-09

100 IM

1:05,04

Maria Danielsen Altmann (Harstad)

Fauske 18/11-16

200 IM

2:18,67

Trine Lene Austrøne Olsen (Fauske SK)

Kristiansund 27/3-09

400 IM

4:52,36

Trine Lene Austrøne Olsen (Fauske SK)

Kristiansund 28/3-09

 

Herrer

Øvelse

Tid

Utøver

Sted og tid

50 fri

00:24,55

Kristoffer Meisler (Fauske SK)

Bodø 22/10-11

100 fri

00:54,10

Kristoffer Meisler (Fauske SK)

Bodø 25/10-08

200 fri

1:58,06

Mathias Martinussen (Fauske SK)

Tromsø 17/10-20

400 fri

4:12,22

Mathias Martinussen (Fauske SK)

Tromsø 18/10-20

800 fri

8:53,09

Christer Hagen (Fauske SK)

Stavanger 19/4-08

1500 fri

16:57,58

Christer Hagen (Fauske SK)

Nadderud 24/11-07

50 butterfly

00:25,47

Sander Bjørknes (Fauske SK)

Stavanger 14/11-19

100 butterfly

57,55

Sander Bjørknes (Fauske SK)

Bergen 18/10-19

200 butterfly

2:17,85

Christer Hagen (Fauske SK)

Kristiansund 28/3-09

50 rygg

00:26,98

Sander Bjørknes (Fauske SK)

Stavanger 17/11-19

100 rygg

1:00,56

Sander Bjørknes (Fauske SK)

Fauske 12/01-20

200 rygg

2:13,96

Simen Engan (Fauske SK)

Harstad 29/4-18

50 bryst

00:30,48

Loke Øvrevoll (Fauske SK)

Bergen 15/11-19

100 bryst

1:05,33

Kristoffer Meisler (Fauske SK)

Bergen 29/11-08

200 bryst

2:26,98

Kristoffer Meisler (Fauske SK)

Kristiansund 27/03-09

100 IM

00:59,00

Kristoffer Meisler (Fauske SK)

Harstad 29/11-09

200 IM

2:08,17

Kristoffer Meisler (Fauske SK)

Harstad 26/11-09

400 IM

4:36,31

Kristoffer Meisler (Fauske SK)

Harstad 29/11-09

 

Alle tider er oppnådd på offisielle svømmestevner.